Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Szybko przetłuszczające włosy to problem, z którym boryka się wiele osób. Co zatem dobrze jest wiedzieć na temat pielęgnacji tego typu włosów? Jak o nie właściwie zadbać?

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji włosów szybko przetłuszczających się?

Przy włosach z tendencją do szybkiego przetłuszczania się warto przede wszystkim zacząć od ustalenia przyczyny tego typu problemu. Do głównych przyczyn takiego stanu rzeczy możemy zaliczyć np. uwarunkowania genetyczne, długotrwały stres, nieprawidłową dietę, niewłaściwą pielęgnację, zmiany hormonalne czy nawet zaburzenia na tle chorobowym. Po poznaniu przyczyny będziemy mogli wprowadzić odpowiedni rodzaju pielęgnacji. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku włosów z tendencja do przetłuszczania się codzienne mycie głowy za pomocą silnie działających szamponów nie jest dobrym rozwiązaniem i może wręcz prowadzić do nasilenia wydzielania łoju. Dlatego też zdecydowanie lepszy wyjściem w takiej sytuacji jest stosowanie dwóch różnych rodzajów szamponów z grupy tych delikatnych i tych bardziej oczyszczających. Delikatny szampon można stosować nawet codziennie natomiast ten bardziej oczyszczający maksymalnie 2 razy w tygodniu. Zwróćmy również uwagę na to, aby skora głowy była odpowiednio nawilżona, nie powinniśmy doprowadzać do sytuacji, w której zostanie ona przesuszona.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Jakie jeszcze zasady pielęgnacji tłustych włosów warto znać?

Pracę gruczołów łojowych stymuluje gorąca woda, dlatego też do mycia włosów z tendencją do przetłuszczania lepiej stosować wodę letnią. Po umyciu głowy włosy najlepiej w miarę możliwości wysuszyć w sposób naturalny bądź przy użyciu chłodnego lub letniego powietrza. Pamiętajmy również o tym, że gruczoły łojowe uaktywniają się podczas drapania i dotykania, dlatego też te nawyki powinniśmy ograniczyć do minimum. Przetłuszczanie włosów przyspiesza również częste czesanie, dobrze jest, więc tę czynność wykonywać tylko w celu wymodelowania fryzury. Aby odblokować mieszki włosowe raz w tygodniu warto zastosować także peeling do skóry głowy.