Modny manicure na lato 2020

Na jaki manicure się zdecydować przed wyjazdem na wakacyjny urlop? Świetną dawką inspiracji są instagramowe konta mani, które przedstawiają aktualne trendy w stylizacji paznokci na ten sezon. Do najmodniejszych zalicza się obecnie klasyczny frencz, delikatne kwiatowe wzory, gwiazdkowe printy oraz multikolor. Jaki zatem manicure wybrać tego lata?

Kolorowy french

W 2020 roku można zaobserwować nowe podejście do frencza, a mianowicie kolorowy french. Oczywiście klasyczny z białym paskiem nadal jest niezwykle modny, jednak do wakacyjnego looku niezwykle ciekawie prezentuje się frencz w kolorowym wydaniu. Na Instagramie można znaleźć masę wariacji na temat tego typu stylizację. Końcówki paznokci mogą być malowane na niemalże wszystkie możliwe kolory tęczy, jednak najczęściej wybierany przez influencerki to te w odcieniach pastelowych i neonowych. Ciekawym trendem jest zastosowanie nieco szerszego paska – french dip – wyglądem przypomina paznokieć zanurzony w butelce lakieru.

Flower power

Bardzo modnym pomysłem na stylizację paznokci są kwiatowe wzorki. Nie trzeba wiele talentu, by móc je wykonać. Wystarczy kilka drobnych, nakrapianych kwiatuszków, które nawiązują do dziecięcych rysunków. Kwiatki maluje się na płytce pomalowanej lakierem bezbarwnym lub w odcieniach nude. Do wykonania tego typu stylizacji niezbędny będzie profesjonalny pędzelek do zdobień.

Modny manicure na lato 2020

Kolejny trend to multikolor

Malowanie paznokci na jeden kolor jest już rzadko stosowanym rozwiązaniem w stylizacji paznokci. Bardzo modny jest barwny eklektyzm, ale zachowany w podobnej gamie kolorystycznej i wykończeniu. Chodzi o to, by pastele łączyć z pastelami, ciepłe odcienie z ciepłymi, matowe z matowymi, a błyszczące z błyszczącymi. Bardzo wakacyjną stylizacją jest manicure utrzymany w czerwieniach, pomarańczach czy różach.

Gwiazdkowy zawrót głowy

Modne w stylizacji paznokci są również gwiazdki naklejane na płytkę lub ręcznie malowane. Można w stylizacji posiłkować się rozgwieżdżonym niebem lub zastosować je jedynie jako mały element, który urozmaici niejeden letni manicure.