Złota bransoletka na prezent – jak ją wybrać?

Bransoletki ze złota to bardzo kobiece dodatki biżuteryjne. Aby dobrze wyglądały, muszą być prawidłowo dopasowane do nadgarstka oraz gustu kobiety, której wręczymy taki podarunek. Wybór bransoletki nie jest więc taki prosty, jak to się wydaje. Oto kilka rad, które ułatwią zakup idealnej bransoletki w prezencie.

Dopasowanie rozmiaru bransoletki

Kluczową kwestią jest dopasowanie długości bransoletki do obwodu nadgarstka. Nie zawsze mamy możliwość, aby wziąć miarę z nadgarstka osoby, którą chcemy obdarować. W takiej sytuacji warto zasugerować się innymi bransoletkami noszonymi przez kobietę i wybrać model o zbliżonej do nich długości.

W większości przypadków bransoletki posiadają taką długość, aby pasowały na nadgarstek większości kobiet. Jeśli osoba, której chcemy wręczyć taki podarunek, ma raczej typową sylwetkę, dobrym wyborem dla niej będzie uniwersalna bransoletka o długości 19 cm. Jeśli natomiast nasza obdarowana posiada nieco bardziej puszystą sylwetkę, wybierzmy bransoletkę dłuższą o 1-2 cm.

Bransoletki ze złota z regulowanym zapięciem

Doskonałym rozwiązaniem problemu dopasowania rozmiaru bransoletki do obwodu nadgarstka jest zakup biżuterii z regulowanym zapięciem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz podarunek będzie mógł być idealnie dostosowany do nadgarstka kobiety.

Bransoletki z regulowanym zapięciem mają jeszcze jedną, istotną zaletą – pozwalają noszącej je kobiecie zdecydować, czy woli je nosić bardziej przylegające do skóry, czy też luźniejsze. Możliwość regulacji przyda się także w sytuacji, kiedy osoba obdarowana nieco przybierze na wadze i tym samym zwiększy się obwód jej nadgarstka.

Złota bransoletka na prezent – jak ją wybrać?

Wygląd i styl bransoletki

Bardzo istotnym kryterium wyboru bransoletki jest także jej wygląd. Kupując biżuterię w prezencie najkorzystniej jest postawić na uniwersalność i minimalizm. Takie ozdoby będą bowiem pasowały do wielu strojów oraz będą mogły być zakładane na każdą okazję. Im prostsza i bardziej uniwersalna będzie bransoletka, tym także większe szanse, że obdarowana nią kobieta często będzie po nią sięgać!