Dbanie o sztuczne rzęsy powinno być równie pieczołowite co o te naturalne. To właśnie od ich stanu zależy również bezpieczeństwo naszych naturalnych rzęs, a jeśli chcemy, aby sztuczne były trwałe i doskonale się prezentowały, musimy pamiętać o kilku zasadach ich pielęgnacji. Sprawdź zatem jak dbać o sztuczne rzęsy i poznaj zasady ich pielęgnacji!
Pielęgnacja po 48h od zabiegu
Pierwszym krokiem pielęgnacji sztucznych rzęs jest pielęgnacja po 48h od zabiegu. Pierwszą poradą jest zachowanie szczególnej ostrożności przy pierwszy demakijażu po wykonaniu sztucznych rzęs. Powinnyśmy wykonywać go delikatnie — nie pocierając sztucznych rzęs. Po takim czasie powinniśmy również unikać stosowania tłustych kosmetyków w okolicach oczu. Istnieje wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji sztucznych rzęs, które warto zacząć stosować. Dobrym pomysłem jest unikanie podczas pielęgnacji okolicy oczu wacików lub innych materiałów, które posiadają włókna. Mogą one oddzielić się i zniszczyć sztuczne rzęsy. Pierwsze dwie doby po zabiegu powinny minąć pod znakiem szczególnej ochrony i dbałości o rzęsy.
Pielęgnacja codzienna
Po upływie pierwszego okresu pielęgnacji naszych rzęs będziemy musiały uwzględniać pewne obostrzenia i zasady. Pierwszą z nich jest unikanie wodoodpornwych tuszów, które są niekorzystne w naszej sytuacji. Makijaż powinniśmy wykonać jedynie profesjonalnymi kosmetykami przeznaczonymi do rzęs sztucznych. Tego, czego nie należy robić to również dotykać czy pocierać rzęs. Kolejną podpowiedzią, jest unikanie sauny, pryszniców czy basenu. W tych miejscach wilgotność powietrza jest bardzo duża, co nie jest korzystne dla sztucznych rzęs.
Oprócz powyższych elementów podstawowym punktem pielęgnacji powinna być ogólna ochrona rzęs oraz unikanie manipulacji wokół oczu, które mogłyby je podrażnić. Aby wydłużyć dobry wygląd sztucznych rzęs, należy codziennie aplikować na nie specjalny środek — utrwalacz, który sprawi, że będą miały piękny wygląd przez długi czas. W razie potrzeby możemy również przeczesywać sztuczne rzęsy szczoteczką przeznaczoną do tego celu, aby były naturalnie rozdzielone.