Jak aplikować brokat i pigment?

To co charakteryzuje się pewnym błyskiem znów jest w modzie od jakiegoś czasu. W makijażu tego typu efekty będzie można wypracować przez rozświetlacze i dodatki brokatowe. Nakładanie brokatu czy pigmentu jest jednak dość trudnym zadaniem. Jak sobie z tym poradzić? Efekty będą dawać cienie z dodatkiem brokatu, ale również świetnie sprawdzać się będą pigmenty wielokolorowe. Te kosmetyki do oczu są jednak stosunkowo kłopotliwe dla osób, które będą z nich korzystać. Łatwo się osypują i jeśli powieki nie będą dobrze przygotowane to nie zostaną na nich zbyt długo. Jak więc będzie można je nakładać, by efekt był jak najlepszy?

Brokat i pigment

I brokat i pigment to produkty sypkie, które sa przeznaczone do wykonania makijażu oczu. Oba prezentują się wyjątkowo na powiekach a ich nałożenie będzie dawać doskonałe efekty. Pozas suchymi pigmentami w sprzedaży są również brokaty w żelu, które jednak na powieki nie będą dobrym wyborem. Oprócz tego również pojawiają się brokatowe eyelinery dla osób, które nie mają wprawy ani czasu na suche pigmenty. Do aplikowania takich cieni stosować trzeba twarde pędzle syntetyczne, z których można wygodnie usuwać pozostałości po kosmetykach.

Jak nakładać na powieki sypkie produkty?

Mamy dwa sposoby na nakładanie sypkich kosmetyków. Można będzie je nanosić na mokro albo na sucho. 

Jak aplikować brokat i pigment?

Wybór doskonałego sposobu będzie uzależniony od osoby. To co zawsze będzie ważne to doprowadzenie do tego, że makijaż oczu będzie wykonywany w początkowej fazie realizowania makijażu.

Aplikacja brokatu i pigmentu na sucho

Jeśli nie chce się mieszać sypkich produktów z tymi, które maja przedłużać trwałość a więc preparatami mokrymi to będzie można zaczynać makijaż oczu od realizowania bazy podcienie. Nabrać należy małą ilość cienia, to ważne, by nie mieć go na pędzlu za dużo. Jeśli tak się stanie to można stuknięciem od pudełko pozbyć się nadmiaru. Cienie delikatnie należy wklepywać.

Aplikacja brokatu i pigmentu na mokro

To metoda, która będzie polecana i po jej stosowaniu można będzie między innymi zobaczyć różnice jak chodzi o trwałość makijażu na powiekach. Trzeba zacząć od nakładania bazy pod cienie, wybieramy do tego odpowiedni płynny preparat, który będzie zwiększał trwałość cieni. To co jednak bardzo ważne to, że nie można przesadzać z ilością płynów, ponieważ preparat może się zrobić nadmiernie wodnisty. Nakładamy cienie wklepując je delikatnie w powieki. Zamiast płynnych preparatów czy wody będzie można stosować także cienie w kremie i potem na niego nakładać dopiero wybrany pigment czy brokat. Jeszcze inna metoda to wykorzystywanie błyszczyka, który ma zbitą konsystencję. Warto pamiętać, że aplikacja na mokro to również szansa na to, by narysować sobie nietypową kreskę z brokatu.

Brokat i cienie – sypkie kosmetyki do oczu

Jeśli przygotujemy odpowiednio swoje powieki to ani pigmenty ani brokaty w nakładaniu nie będą nadmiernie trudne. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że jeśli nawet pierwsze podejście nie będzie udane to nie można się zniechęcać, trzeba ćwiczyć się w tej umiejętności.