Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Manicure hybrydowy to rozwiązanie idealne dla kobiet, którym będzie zależało na idealnym wyglądzie paznokci, ale nie chcą co kilka dni wykonywać stylizacji. To specjalne połączenie lakieru do paznokci z lakierami żelowymi. Nakładanie jest bardzo proste. Jedyne co będzie trzeba zrobić to utrwalać każdą warstwę takiego lakieru z pomocą specjalnej lampy. Dzięki temu można oczekiwać, że przynajmniej kilkanaście dni bez zadnych poprawek wszystko będzie się dobrze prezentowało. Konieczność powtórzenia będzie związana z tym, że odrastać będzie płytka paznokcia. Wystarczy tylko kilka podstawowych elementów, by wszystko wykonać w domu.

Lampa do manicure hybrydowego

Podstawa bez której nie da się wykonać takiego manicure to lampa. To właśnie w niej utrwala się nałożony lakier. Najtańsze są klasyczne lampy UV. Jednak trzeba pamiętać, że musimy wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy. Zbyt słaba lampa sprawi, że utwardzanie będzie zbyt długo trwało. Na początek wystarczająca będzie lampa z mocą 36W. Pozwala na szybkie i trwałe wykonanie manicure bez konieczności trzymania dłoni długo pod lampa. Dla osób początkujących dobra będzie także lampa LED z podobną mocą. Zaletą takich lamp będzie to, że skrócony będzie czas jaki jest potrzebny na utrwalenie kolejnych warstw lakieru. Nie ma konieczności wymiany spalonych żarówek co dla osoby bez doświadczenia może być kłopotliwe. Warto będzie sięgać po nieco większe lampy, które mają dno i zabudowane ścianki. Można umieścić tam całą dłoń wewnątrz bez konieczności dodatkowego utrwalania lakieru np. na kciuku.

Lakiery do manicure hybrydowego

Jeśli ktoś chce wykonać taki manicure musi mieć specjalne kolorowe lakiery hybrydowe. Najlepiej wybierać firmy z dłuższą tradycją, które maja do zaproponowania lakiery dobrej jakości. Są to nieco droższe produkty, ale otrzymuje się gwarancje trwałości manicure. Tańsze odpowiedniki mogą nie mieć takiej jakości i szybko będą się odpryskiwać. Na początek warto zaopatrzyć się w lakiery, które będziemy nosić, co pozwala na oswojenie się z techniką. Na zwariowane kolory i inne eksperymenty jeszcze przyjdzie czas. Poza kolorowym lakierem będzie trzeba mieć jeszcze dwa elementy. Lakier bazowy czyli emalia, którą nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia. Jej zadaniem będzie ochrona paznokcia i przedłużenie trwałości manicure. Cienka warstwą bazy nakładamy na paznokieć i potem ustalamy pod lampa. Po nałożeniu jednej albo dwóch warstw całość należy również pokrywać specjalnym lakierem nawierzchniowym, który nadaje blasku i zwiększa trwałość manicure. W tym przypadku także warto sięgać po produkty sprawdzonych marek.

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Akcesoria do manicure hybrydowego

Do należytego wykonania manicure hybrydowego potrzebne będą także akcesoria. Przede wszystkim patyczki do odsuwania skórek, dzięki którym będzie można całą płytkę paznokcia odsłonić. Kolejnym krokiem będzie jej matowienie, do czego wykorzystywany może być blok polerski. Przydatne są także waciki bezpyłkowe, które nie pozostawają na paznokciach drobinek, które mogą odznaczać się pod lakierami. Do przemywania płytki korzystamy z cleanera, który ma wpływać na uwydatnienie blasku lakieru.

Oczywiście w wyposażeniu powinien być także zestaw służący do usuwania hybrydy, ponieważ zwykłym zmywaczem się tego nie zrobi. Na początek matowi się wierzchnia warstwę pilniczkiem, a następnie nakłada wacik nasączony acetonem. Po kilku minutach hybrydę będzie można usuwać z pomocą metalowego albo drewnianego kopytka. W ten sposób nie dojdzie do uszkodzenia płytki w czasie usuwania manicure i będzie ona gotowa do wykonania kolejnego zabiegu. Obecnie wszelkie akcesoria, które do wykonania manicure hybrydowego są potrzebne są coraz lepiej dostępne, dlatego nie będzie problemów z ich zakupem. Cena również jest coraz bardziej przystępna dla osób, które chcą zajmować się wykonaniem tego typu stylizacji. Każdy może dowolnie komponować akcesoria, by spełniać oczekiwania kobiet zainteresowanych takim manicure.