Jak przygotować cienkie włosy do kąpieli słonecznej?

Spędzanie czasu na słońcu wymaga odpowiedniej ochrony. Zazwyczaj wspominamy o bezpieczeństwu ciała kremami z filtrami SPF, często jednak omijamy ochronę włosów. Tymczasem włosy cienki są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Włosy delikatne wymagają latem szczególnej uwagi. Jeśli o nich zapomnimy, staną się przesuszone, matowe, ich kolor straci blask, będą się kruszyć, rozdwajać i łamać… Promieniowanie słoneczne niszczy aminokwasy i rozrywa niektóre wiązania białkowe, osłabiając strukturę włosów. Jeśli do tego pojawi się słona woda z morza czy chlorowana z basenu to problem z fryzurą może być poważny Fryzjerzy i dermatolodzy coraz częściej o tym mowią. Przyciągają uwagę, by dobrze zabezpieczać włosy podczas wakacji. Szczególnego podejścia wymagają lekkie i rozjaśnione, które są bardziej delikatne i mają mniej pigmentów. Pomocne mogą tutaj być poważne kosmetyki z filtrami: mgiełki, maski, szampony oraz odżywki, które zawsze stosowane zachowają je przed zniszczeniem. Najlepiej stosować takie preparaty, jakie nie wymagają spłukiwania, aby filtr chroniący włosy został na nich jak najdłużej.

Mgiełki do włosów

Mgiełki do włosów to niezwykłe kosmetyki, jakie w upalne dni muszą na trwałe zagościć w torebce. Mgiełki nawilżą nawet włosy łatwe do przetłuszczania się, poprawią elastyczność i naturalną sprężystość, a ponadto ułatwią ich rozczesywanie. Należy je rozpylić na wszystkiej długości włosów, także przed wyjściem na plażę. Nie zniszczą ich delikatnej formy i pozwalają zachować fryzurze lekkość i wielkość.

Szampony z filtrami

Szampony powinny nie tylko myć włosy, lecz i wypłukiwać z nich sól i chlor, które lokują się na przestrzeni. Ich dodatkową wartością jest regeneracja włosów, wygładzenie oraz co najważniejsze w dbałości o włosy delikatne – nawilżenie

Niezastąpione odżywki i maski

Jak przygotować cienkie włosy do kąpieli słonecznej?

Maski i odżywki nawilżają i regenerują włosy, przywracając szczególnie tym słabym witalność oraz połysk. W ich składzie powinny znaleźć się witaminy E i B5, które wygładzają powierzchnię delikatnych włosów. Należy wiedzieć o tym, że odżywki na słońce nakłada się po jakimś myciu. Maski ze względu na mocniejsze działanie odbudowujące wystarczy zaaplikować 2-3 razy w tygodniu. Ich przeznaczenie jest szczególnie aktualne w przypadku włosów farbowanych i słabych. Przedłużą trwałość koloru oraz wesprą jego skalę oraz połysk.

Opisywana przez producentów skuteczność kremów z filtrami UV to nie tylko działanie marketingowe. One tak działają i pozwolą wrócić z wakacji z włosami wielkimi i pięknymi. Należy jedynie myśleć o ich regularnym stosowaniu i używaniu kompleksowo wszystkich preparatów z filtrami. Aby skutecznie chronić włosy, należy dodatkowo wspominać o nakryciu głowy w postaci chustki, czapki lub kapelusza, które pozwalają uniknąć udaru słonecznego, zabezpieczą włosy przed zniszczeniem, a także dopełnią każdej stylizacji. To rozwiązanie, które na pewno dobrze się sprawdzi i będzie w stanie skutecznie poprawić stan włosów również po trudnym dla nich letnim okresie, gdy są narażone na zniszczenia.