Fryzury na każdą okazję

Dobór odpowiedniej fryzury

Jest to zadanie proste, lecz tylko z pozoru, ponieważ fryzury muszą być dobrane pod kątem długości i kondycji, w jakiej znajdują się włosy. Dodatkowym atutem są upięcia, które odpowiadają współczesnej modzie fryzjerskiej. Ogromne znaczenie mają także typ urody oraz okazja, na którą mają być wykonane fryzury. Zupełnie inaczej uczeszemy się na codzienne wyjścia – do szkoły, pracy, czy spotkanie ze znajomymi, a całkowicie odmiennie na uroczystości rodzinne, czyli wesela, chrzciny oraz komunie.

Fryzury do szkoły

Główną zasadą panującą w niemal każdej szkole jest umiar w ubiorze i zachowaniu. Takie same wytyczne dotyczą fryzury, zwłaszcza w przypadku dziewcząt. Odradza się w takim przypadku odważne koloryzacje i fryzury rodem z innej epoki na korzyść rozpuszczonych włosów lub związanych w kucyk. By wyróżnić taką prostą fryzurę, można ją ozdobić oryginalną spinką lub gumką albo postawić na klasycznego warkocza.

Fryzury na każdą okazję

Różnice między uczesaniem do pracy, a na większe wyjście

By móc odpowiednio dobrać fryzury do pracy, należy w pierwszej kolejności zaobserwować, jaki trend panuje w zakładzie pracy. Niekorzystnym okazuje się nadmierne wyróżnianie na tle współpracowników w tym zakresie. Fryzury powinny być właściwie dopasowane do całokształtu, w skład którego wchodzi strój i ogólna prezencja. Włosy związane w kucyk lub spięte do tyłu są charakterystyczne dla oficjalnego stylu, który jest w większości przypadków preferowany w pracy biurowej. Jeżeli styl jest nieco bardziej luźny, można postawić na klasycznie rozpuszczone włosy. Nieco więcej szaleństwa na głowie jest dopuszczalne, a nawet wskazane w przypadku uczestnictwa w imprezie rodzinnej. Specjaliści w zakresie fryzjerstwa są w stanie wyczarować efektowne fryzury zarówno z długich, jak i krótkich włosów. Często do pięknego uczesania wykorzystuje się różnego akcesoria, które mają za zadanie podnieść rangę uroczystości, na którą się wybieramy. W celu utrwalenia takiej fryzury stosuje się również specjalne kosmetyki.