Chrzciny - co założyć żeby dobrze wypaść?

Chrzciny to bardzo ważna uroczystość rodzinna. Jest to moment wyjątkowy zarówno dla maluszka, jak i dla wszystkich bliskich. W momencie otrzymania zaproszenia na tę uroczystość, wiele osób zastanawia się co ubrać, aby w tym dniu wyglądać odpowiednio. Istnieje kilka prostych reguł, które pozwolą na odpowiedni dobór kreacji na ten wyjątkowy dzień.

Nie warto przesadzać

Jednak głównych zasad, które powinny przyświecać w momencie doboru stroju jest umiar. Jest to elegancka uroczystość, ale nie sprawdzą się na niej balowe suknie, smokingi i zbyt krzykliwe dodatki. Lepiej postawić na pastelowe odcienie i koktajlowe kroje, które będą idealnie wpasowywać się w klimat tęgi typu imprezy. Jest to przeżycie duchowe, podczas którego nie należy zbytnio się wyróżniać i prezentować głęboki dekolt lub zbytnio odkryte nogi.

Subtelność i minimalizm

Problem z doboru stroju najczęściej dotyczy kobiet. Dlatego też, niezależnie czy jest się mamą, matka chrzestną czy gościem, należy pamiętać o stylu i klasie w tym dniu. Można postawić na sukienki do kolan, w jasnych odcieniach, które będą się idealnie prezentować podczas całej uroczystości. Można także wybrać damski garnitur, który staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet i jest coraz modniejszy także na inne okazje. Także elegancka koszula i dobrze skrojone spodnie będą wyglądać rewelacyjnie, zarówno w kościele, jak i na późniejszym obiedzie.

Chrzciny - co założyć żeby dobrze wypaść?

W spodniach na chrzciny?

Wiele kobiet coraz częściej stawia na wygodę. Wybór spodni, kombinezonu czy wspomnianego męskiego garnituru, może być bardzo trafny. Jednakże, warto wybierać zestawy w przyjemnych, jasnych barwach. Można postawić na wzorzyste doły i gładkie góry, co pozwoli nadać stylizacji charakteru. Garnitur nie powinien być w klasycznej czerni, ale można sięgnąć po biały komplet, pudrowy róż czy błękit. Należy pamiętać o tym, aby strój pasował do sylwetki, nie był zbyt wyzywający i umożliwiał swobodne poruszanie i trzymanie dziecka., bo to ono będzie w tym dniu w centrum zainteresowania.