Jak skutecznie dbać o rude włosy?

Pielęgnacja rudych włosów

Rude włosy są nie tylko bardzo kobiece, ale również wyjątkowo eleganckie. Nie można jednak zapominać o tym, że ich niepowtarzalność jest w dużej mierze uzależniona od tego, czy potrafimy pielęgnować je we właściwy sposób. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w kosmetyki delikatnie koloryzujące, wiadomo bowiem, że są one w stanie podkreślić naturalną barwę włosów, a jednocześnie pozostawić na nich refleksy, które dodatkowo będą skupiały na nich uwagę.

Płukanki i szamponetki do rudych włosów

Rudy kolor można też podkreślić z wykorzystaniem płukanki do włosów, a także przy pomocy szamponetki koloryzującej. Osoby, które cieszą się takimi włosami nie mogą zapominać także o konieczności stosowania specjalnych szamponów i odżywek, które będą intensyfikować naturalny pigment zawarty w strukturze włosa. Wynika to przede wszystkim z tego, że rude włosy są podatne na płowienie. Najczęściej dzieje się tak pod wpływem promieni słonecznych, stąd też zaleca się stosowanie kosmetyków do włosów, w skład których wchodzą filtry UV.

Płomienna rudość - szampon i odżywka

Odcień czerwieni może też zostać podkreślony przez specjalne szampony tworzone właśnie z myślą o osobach cieszących się rudymi włosami. To właśnie kosmetyki stworzone po to, aby podkreślać czerwony odcień włosów i pogłębiać go, należą dziś do tych, na które zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że właśnie one są nam w stanie zapewnić najlepszą ochronę koloru, a jednocześnie sprawdzają się znakomicie, gdy w grę wchodzi lepsza jakość fryzury jako całości. Szampon przeznaczony do włosów rudych może więc stabilizować czerwony pigment w kosmykach, to zaś przyczynia się do tego, że ich odcień jest nie tylko odżywiony, ale i lepiej chroniony przed blaknięciem. Także codzienna pielęgnacja włosów rudych powinna uwzględniać nieco mniej typowe rozwiązania.

Jak skutecznie dbać o rude włosy?

Podczas wyboru produktów wykorzystywanych w czasie jej trwania należy więc koncentrować się przede wszystkim na takich, które są bogate w przeciwutleniacze, a co za tym idzie – są w stanie zagwarantować naszym włosom dodatkową ochronę przed szkodliwym dla nich promieniowaniem słonecznym. Jeśli wydaje się nam, że codzienna pielęgnacja to za mało, możemy zawsze zaopatrzyć się w odżywki i maski, wśród nich bowiem również możemy znaleźć te, które są stworzone z myślą o kosmykach w odcieniu miedzi, kasztanu oraz ognistej czerwieni. Zwykle posiadają one w swoim składzie silnie skoncentrowane pigmenty, a co za tym idzie, można liczyć na dodatkowe podkreślenie rudego koloru. Maski takie są też w stanie nawilżać kosmyki. Można na nie liczyć także wówczas, gdy mamy problem z uszkodzeniami, które są konsekwencją farbowania oraz stylizacji.

Rude włosy a promieniowanie słoneczne

Jak wiadomo, rude włosy nie radzą sobie dobrze z promieniowaniem słonecznym, a ich płowienie stanowi naprawdę duże wyzwanie. Okazuje się jednak, że można się mu przeciwstawić. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku specjalny spray, którego znakiem rozpoznawczym jest obecność filtru UV. Kosmetyki tego rodzaju stanowią znakomite zabezpieczenie włosów przed promieniami słonecznymi, radzą sobie przy tym dobrze także z wilgocią. Jeśli chcemy dbać o włosy rude w bardziej naturalny sposób, również możemy liczyć na sprawdzone rozwiązania o dużej skuteczności. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o ziołowych płukankach. Miedziowy odcień może być podkreślany na wiele sposobów, na szczególną uwagę zasługuje zaś napar wykonany zarówno z nagietka, jak i z hibiskusa. Jeśli zależy nam na jeszcze lepszej koloryzacji, nie zaszkodzi, jeśli preparat uzupełnimy wlewając do niego jedną trzecią szklanki czerwonego wina.