Jak stosować niebieski eyeliner?

Zamiast makijażu standardowego można będzie sięgnąć po kolory i przekonać się, że odpowiednio wybrany odcień niebieskiego eyelinera może sprawdzić się przy różnych typach urody. Makijaż nie musi być zachowawczy i banalny. Kocie oko kojarzy się nam z pociągniętymi wzdłuż powieki czarnymi kreskami. Chętnie stawiają na nie między innymi gwiazdy estrady oraz kina popularne w ubiegłym wieku. Do takich trendów warto jednak podchodzić nieco bardziej nowatorsko i pamiętać, że czasem niewielka zmiana może mocno wpływać na efekt jaki będzie można wypracować. Takie bardzo popularne obecnie rozwiązania to smokey eyes albo tez neutralny make up, w którym najwięcej będzie cieni z palety nude. Jedynie na imprezę panieńską czy studniówkę będzie można postawić na nieco więcej błysku, efekt ten uzyskac będzie można z pomocą brokatu. Kolorowy eyeliner tak jak tusz będzie stanowił odmianę w makijażu, która będzie przyciągać wzrok.

Makijaż z niebieskim eyelinerem w roli głównej

Typy urody podzielić można na zimne a więc inaczej lato i zima oraz ciepłe czyli wiosna i jesien. Wielu stylistów nie będzie jednak zwracać uwagi na te właśnie podziały, choć niekiedy maja one więcej sensu w stosunku do kolorowych kosmetyków niż do ubrań jakie będzie się stosować. Gdy dokonuje się analizę kolorystyczna kluczowe będą barwy, które przy twarzy prezentują się najlepiej. Ograniczyć warto stosowanie kolorów białego oraz czarnego, w których większość wygląda blado. Kolory maja odcienie, a w tych zawierają się ich tonacje cieplejsze oraz chłodniejsze, dlatego można stosować takie rozwiązania, w których z niebieska kreska będą wyglądać odpowiednio zarówno panie blondynki jak i brunetki. Bardziej intensywne odcienie będą dobre przy typie zimnej urody, a rozmydlone przy ciepłej urodzie wiosna jesień.

Przetestuj różne kolory

Niebieski eyeliner będzie można zastosować wykonują klasyczny oraz stonowany makijaż. Jeśli jest taka możliwość warto go próbować z różnymi innymi kolorami. Doskonale wypadnie z różowym, fioletowym czy odcieniami błękitu jak miętowy. Można także używać eyelinerów w dwóch kolorach, tak że będzie można w ten sposób skutecznie powiększyć oko optycznie. Kąciki warto będzie potraktować dodatkowo białym eyelinerem, który kosmetyczki stosują najczęściej właśnie w tym konkretnym celu. Do tego wybrać warto również kolorową maskarę.

Jak stosować niebieski eyeliner?

Jako uzupełnienie niebieskiego eyelinera można używać także innych kosmetyków w barwach wyrazistych, szczególnie gdy ktoś ma urodę typu zima czy lato i ma chłodny blond na głowie, albo włosy kruczoczarne. Kobiety o typie urody wiosna jesień i włosach brązowych czy złotych będzie dobrze wybrać bardziej stonowany makijaż z użyciem perłowych cieni. Im polecać można także eyeliner, który będzie wpadał w granat. Makijaż z kolorowymi kosmetykami nie musi być tylko rezerwowany na wieczór. Będzie można nosić go cały dzień np. w weekendu. W taki sposób kobieta może nieco bardziej otwierać się na odważne stylizacje i również w ten sposób zmieniać swoje myślenie o makijażu. Kluczowy przy kolorowych kosmetykach musi być umiar a także odpowiednie poczucie estetyki.

Stylizacje pasujące do kolorowego makijażu

Jeśli kobieta chce się makijażem wyróżnić może stawiać na oryginalne koncepcje w zakresie stroju i tym bardziej wyróżnić się na tle innych, ale można również zdecydować się na klasyczne stonowane stroje, natomiast właśnie potraktować makijaż jako element wyróżniający. Taki wyrazisty makijaż będzie przede wszystkim dobry dla kobiet o nieregularnych rysach twarzy i takich, które maja nieskazitelną cerę.