Pościel jedwabna do eleganckiej sypialni – czy warto?

Akcesoria do sypialni wykonane z jedwabiu mają coraz więcej zwolenników. Nie dzieje się tak bez powodu. W jedwabną pościel opłaca się zainwestować z racji na jej liczne zalety. Co zatem warto wiedzieć na ten temat? Czy pościel z jedwabiu jest dla każdego?

Pościel z jedwabiu – luksus na wysoki połysk

Jedwab to ekskluzywny materiał wyróżniający się charakterystycznym wyglądem. Jest gładki i lekko śliski, odznacza się też specyficznym połyskiem. Uszyta z niego pościel prezentuje się niezwykle elegancko. Trzeba jednak koniecznie zwrócić uwagę na to, czy w rachubę wchodzi jedwab naturalny. Tylko wtedy pościel będzie należycie spełniać swoją funkcję – nie tylko dekoracyjną, ale również stricte użytkową.

Pościel z jedwabiu – jakie ma zalety?

Walory estetyczne nie są jedynymi zaletami, jakimi odznacza się pościel jedwabna uszyta z wysokogatunkowego, naturalnego jedwabiu. Z racji na termoizolacyjne właściwości jedwabiu doskonale sprawdza się bez względu na porę roku – przyjemnie chłodzi, kiedy jest gorąco i otula miłym ciepłem przy niższych temperaturach. Ponadto nie przepuszcza wilgoci, więc po nocnym wypoczynku ciało nie jest spocone. Nie powoduje podrażnień, w związku z czym jest idealna dla osób o wrażliwej skórze. To także doskonały wybór dla alergików. Jedwab ma gęsty splot – pościel z tego materiału nie gromadzi kurzu, pyłków etc. Jedwab działa na skórę kojąco – nie odgniata się na niej, a jak wiadomo, tego typu odgniecenia sprzyjają pogłębianiu się zmarszczek i powstawaniu nowych. pościel jedwabna bardzo pozytywnie wpływa na komfort snu. Ponadto przez naprawdę długi czas nie traci swojego atrakcyjnego wyglądu oraz cennych właściwości – nawet pomimo intensywnej eksploatacji.

Jak dbać o pościel jedwabną?

Pomimo że pościel z jedwabiu jest trwała i wytrzymała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie powinno się jej prać z innymi rzeczami. Zalecane jest pranie ręczne z zastosowaniem odpowiednich detergentów przeznaczonych do delikatnych tkanin. Jeśli ktoś decyduje się na pranie jedwabnej pościeli w pralce, to tylko w niższych temperaturach – 30-40 st. C, na programie do prania delikatnego. Jedwab nie lubi wirowania i wyżymania. Najlepiej ostrożnie odcisnąć nadmiar wody, a pościel suszyć na płasko. Z racji na gesty splot pościel z jedwabiu nie brudzi się tak mocno jak np. pościel bawełniana, w związku z czym pierze się ją znacznie rzadziej.

Pościel jedwabna do eleganckiej sypialni – czy warto?

Pościel z jedwabiu – jak wybrać najlepszą?

Decydując się na zakup pościeli jedwabnej, trzeba się liczyć z dość dużym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że taka inwestycja się opłaca i prędko przynosi wymierne korzyści. Pościel z naturalnego jedwabiu służy przez długie lata. Zaopatrywać się w nią należy wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, których oferta składa się z różnego rodzaju jedwabnych materiałów. Pod względem wymiarów oraz kolorystyki pościel należy dopasować do konkretnych potrzeb i indywidualnych preferencji – na szczęście jest w czym wybierać. Z takiego nabytku każdy będzie zadowolony – zarówno dorośli, jak i dzieci.