Mezoterapia - zabieg na który warto się zapisać.

Piękna i młoda skóra to marzenie każdej kobiety. Na szczęście żyjemy w takich czasach, w których bez problemu możemy skorzystać z różnego rodzaju zabiegów upiększających. Gabinety medycyny estetycznej i dermatologii to miejsca, które Polki odwiedzają coraz chętniej. Dużą popularnością cieszy się między innymi zabieg mezoterapii. Na czym polega mezoterapia i dlaczego warto się na nią zapisać?

Mezoterapia – co to takiego jest?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg z medyczny, który stosuje się głównie po to, aby odmłodzić swój wygląd. Zabieg ten polega na bezpośrednim dostarczeniu do skóry właściwej odpowiednich substancji tak zwanych mezokoktajlów. Co wchodzi w ich skład? Mezokoktajle to preparaty witaminowe, które posiadają w swoim składzie między innymi kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, mikroelementy i aminokwasy oraz krzemionkę organiczną. Zabieg mezoterapii wykorzystywany jest zarówno do leczenia (np. zwiotczenia czy odwodnienia skóry), jak i do profilaktyki starzenia skóry. Z tego rodzaju zabiegu mogą skorzystać także osoby, które borykają się z problemem rozstępów, cellulitu, cieni pod oczami czy też zmarszczek. W gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej możemy natrafić na zabiegi mezoterapii igłowej lub mezoterapii bezigłowej. Na którą z nich lepiej się zdecydować?

Mezoterapia - zabieg na który warto się zapisać.

Który rodzaj mezoterapii warto wybrać?

Co prawda tradycyjna mezoterapia igłowa przynosi bardzo dobre efekty, ale niestety jest zabiegiem dość bolesnym. W przypadku tej metody mezokotajle wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej. Po takim zabiegu na jakiś czas na skórze zostają ślady w postaci zasinień. Na szczęście możemy skorzystać także z nowoczesnej bezbolesnej mezoterapii próżniowej. Takie zabiegi przeprowadzane są bez bólu i bez siniaków, a ich efekty są naprawdę spektakularne. Szczególnie godną polecenia jest mezoterapia Gliwice. To właśnie w Gliwicach odnajdziemy, bowiem profesjonalny gabinet dermatologii i medycyny estetycznej Dermapoint, który korzysta wyłącznie ze sprawdzonych, efektywnych i najbardziej bezpiecznych terapii. Gabinet ten dysponuje innowacyjnym urządzeniem Vital Injector 2, które umożliwia przeprowadzanie całkowicie bezbolesnej i niezwykle skutecznej mezoterapii próżniowej. Urządzenie to wyposażone jest w specjalistyczny wieloigłowy system próżniowy, który na czas podania mezokotajlów odciąga skórę od naczyń krwionośnych i nerwów, dzięki temu w bardzo krótkim czasie jest w stanie wykonać nawet 1000 – 2000 wkłuć. Mezokotajle zostają, więc dostarczone do naszej skóry w sposób naprawdę precyzyjny, szybki i co najważniejsze bezbolesny. Optymalne rezultaty zabiegu otrzymamy już po serii 3- 4 mezoterapii. Jeżeli więc marzy się nam naturalny i promienny wygląd skóry to z całą pewnością warto dać sobie szansę i skorzystać z zabiegów mezoterapia Gliwice w gabinecie Dermapoint. To właśnie tu natrafimy na doświadczonych, odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy swoją pracę świadczą na najwyższym poziomie i z pełnym zaangażowaniem.