Rodzaje skarpet męskich

Skarpety stały się nieodłącznym elementem garderoby męskiej, który zaczął spełniać kluczową rolę w wyglądzie niejednego pana. Odpowiednio dobrane skarpetki do okoliczności nie tylko podkreślają elegancję i wyczucie danego mężczyzny, ale i także jego indywidualny charakter. Na rynku pojawia się wiele różnych rodzajów, spotykane są skarpety antybakteryjne, sportowe, klasyczne czy też bambusowe. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rodzaj dla aktywnych – skarpety antybakteryjne i sportowe

Osoby, które prowadzą intensywny tryb życia powinny dbać o swoje stopy. W trakcie treningów często narażane są na przeróżne obciążenia, a dodatkowo pot może powodować powstanie infekcji grzybiczych. Kilkugodzinne przebywanie stopy w butach sportowych może skutkować pojawieniem się różnych otarć i pęcherzy. Na rynku coraz częściej pojawiają się skarpetki, które chcą stopom zapewnić maksymalny komfort. Taką funkcję z pewnością pełnią skarpety antybakteryjne. Wykonane są one z oddychających i przyjemnych materiałów. Najczęściej z bawełny czy frotte. Doskonale radzą sobie z potliwością stóp, ponieważ chłoną wilgoć i przeciwdziałają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W trakcie uprawiania aktywności fizycznej elastyczny ściągacz utrzymuje stabilnie skarpetę, nie powodując jej przemieszczania się.

Często obecne skarpety antybakteryjne są wykonane z materiałów, posiadających jony srebra. Dzięki temu przykry zapach stóp to już historia. Srebro w połączeniu z DNA i RNA drobnoustrojów, nie dopuszcza do pojawienia się rozwoju przykrego zapachu. Ponadto, metal ten posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne, grzybobójcze i antyreumatyczne. Tego rodzaju skarpety zapewniają dostateczny poziom higieny i wygody. Dodatkowo chronią przed wystąpieniem jakichkolwiek urazów. Posiada specjalne łączenie między palcami, które chroni przed pojawieniem się otarć.

Dla sportowców zaleca się także innego rodzaju skarpet jakimi są skarpetki sportowe. Tego typu skarpety są wykonane z jakościowej bawełny, która świetnie przepuszcza powietrze. Jest to niezwykle istotne dla osób, uprawiających intensywne treningi. Wiele firm prezentuje tego typu skarpety w różnych wzorach i kolorach. Godnymi zwrócenia uwagi są te modele, które posiadają specjalne wzmocnienia na palcach i piętach, siatkę, która odprowadza wilgoć oraz płaski szew, który chroni przed otarciami. Takie skarpety idealnie przylegają do nogi, nie uciskając jej i nie sprawiając wrażenia dyskomfortu.

Rodzaje skarpet męskich

Rodzaj codzienny – skarpetki klasyczne i bambusowe

Klasyczne skarpety doskonale komponują się z codziennymi jak i uroczystymi stylizacjami. Tego rodzaju skarpety występują w przeróżnej kolorystyce i wzornictwie. Zwykle są wykonane z bawełny, która jest niezwykle wytrzymała i komfortowa do noszenia, ponieważ przepuszcza powietrze, nie powodując poczucia dyskomfortu.

Wrażliwym stopom zaleca się używanie skarpet z bambusa, które są dedykowane osobom, które posiadają skłonność do puchnięcia i dużej potliwości. Posiadają one właściwości antybakteryjne i higroskopijne. Chronią przed rozwojem bakterii i grzybów.